4. Jak nazywa się po polsku okres rozwoju prenatalnego (wewnątrzmacicznego): a) od zapłodnienia do zaawansowanej organogenezy; b) którego oznaką jest między innymi możliwość określenia płci rozwijającego się organizmu?
191. Podaj nazwy polskie i łacińskie naczyń krwionośnych, które prowadzą krew z ciała zarodka do łożyska: a) kosmówkowego-żółtkowego; b) kosmówkowo-omoczniowego.
106. Jak nazywa się struktura przejściowa występująca na początku neurulacji, z której powstają m. in. zwoje nerwowe, melanocyty i komórki rdzenia nadnerczy (po polsku i po łacinie)?
279. Co rozwija się z szypuły zawiązka: a) brzusznego; b) grzbietowego - trzustki (po polsku i po łacinie)?
124. Podaj polską i łacińską nazwę zasadniczej części k. długiej, w której pojawiają się: a) pierwotny punkt kostnienia; b) wtórne punkty kostnienia.
103. Podaj polskie i łacińskie nazwy dwóch opon rdzenia kręgowego, które tworzą tzw. oponę wiotką (leptomeninx).
197. Podaj polską i łacińską nazwę przewodu powstającego między ż. pępkową lewą i ż. główną doogonową, którym w okresie prenatalnym krew płynąca z łożyska omija wątrobę.
144. Jak po polsku nazywa się zespół mięśni, które rozwijają się z mezenchymy łuku gnykowego oraz nerw czaszkowy, który je unerwia?
146. Podaj przykłady mięśni, które rozwijają się z mezenchymy łuków skrzelowych IV i V oraz nerw czaszkowy, który je unerwia?
78. W co bezpośrednio przekształca się rynienka nerwowa (po polsku i po łacinie)?